czyimiś oczami... mariusz...

na wstępie – jestem mariusz, ale piszę jako edward jan unicki – może przez tchórzostwo, może ze względu na to, że mi łatwiej… a może przez to, że e.j.u. to połączenie kilku ważnych dla mnie osób, zlepek osobowości, które miały (i po części nadal mają, a na pewno jedna z nich) wpływ na to jaki jestem w dniu dzisiejszym.

w chwili założenia bloga mam za sobą 27 lat.

więcej o mnie…

chciałbym porównać się do wilka.. lecz nie jestem dzikim zwierzęciem. w pełni przystosowałem się do dobrobytu domowych pieleszy. mam żonę (edit: od marca 2018 jest też Mała Księżniczka) i dwa futrzaki, a w sobie.. hmmm.. duszę artysty, która mocno zardzewiała. kolejne co mam to nadzieję, że zaangażowaniem we wpisy uda mi się odbudować to, co kiedyś było ważną częścią mnie…

strona powstała by dać upust kłębiącym się w głowie myślom, uczuciom, emocjom… może też po to aby coś sobie udowodnić… czas pokaże.

wilcze wołanie…

chciałbym jak wilk
watahę swą stworzyć
i ludzi nieufnych
kołem omijać
chciałbym też czasem
w wilczej duszy głębi
odkrywać radość
pełni księżyca

i głosem swym pewnym
w ciszy rysować
melodię niesioną
poprzez lasu cienie
jak pieśń pochwalną
winną zasłużonym
poległym za twoje
i moje istnienie

chciałbym być wilkiem
lecz nie jest mi dane
i nigdy nie będę
nawet jego bratem
chciałbym być wilkiem
lecz to zbyt trudne
pokazać swą duszę
nie kryć jej przed światem

z wilczej natury
zostaje nieufność
bo ludzi niewiele
godnych zaufania
żyję wśród swoich
lecz ciągle jak obcy

to nigdy nie będzie
moja wataha…

kilka prawnych słów…

pragnę tutaj także wspomnieć, że wszystkie zdjęcia/grafiki umieszczane na moim blogu pochodzą z serwisów udostępniających zdjęcia na licencji darmowej, zarówno do użytku własnego jak i komercyjnego. jedyną formą zmian jaką wprowadzam jest kadrowanie i (ewentualnie) zmiana barw.

treści tutaj zamieszczane są wyłącznie moją własnością w związku z czym ich kopiowanie, modyfikowanie i wszelka ingerencja wymaga mojej zgody lub informacji o autorze.
jeśli umieszczę treści (tekst, grafika, muzyka, itd.) powiązane z innymi autorami – zostanie to opisane. gdyby pojawiły się jakieś wątpliwości związane z tym co zamieszczam – proszę o kontakt.